0

Gitary B.C.Rich

Producent elektrycznych gitar B. C. Rich lansuje gitary “na XXI wiek” w seriach Platinum i NJ Series przeznaczone dla gitarzystów metalu i ostrego rocka. Model Virgin (Dziewica) o łagodnych kształtach korpusu i zadziornych, ostrych rogach, jest produkowany w wersjach 6- i 7-strunowych. Olchowy korpus pokryty czarnym lakierem, na klonowym gryfie palisandrowa podstrunnica ze znacznikami w postaci białych kropek (wesja Platinum) lub perłowych rombów (wersja NJ Series). Główka typu Widow, o charakterystycznym kształcie dwóch wystawionych rogów z wygrawerowanym autografem B. C. Rich. Główka symetryczna, po trzy klucze z każdej strony (w wersji 7-strunowej po lewej stronie zamontowane są cztery klucze). 24 progi. W serii Platinum zastosowano tradycyjny mostek Tune-o-Matic, struny przewlekane od spodu korpusu, w serii NJ Series licencjonowany mostek Floud Rose Tremolo. Metalowe części chromowane (Platinum) lub oksydowane na czarno (NJ). Przetworniki to dwa humbuckery BCR 6 (lub w wersji 7-strunowej BCR 7), montowane bezpośrednio na korpus. Potencjometr mocy i jeden potencjometr barwy, trzypozycyjny przełącznik barwy.

Model B. C. Rich Assassin jest zbliżony kształtem do korpusu klasycznych desek stratopodobnych. Kolor krwawej czerwieni (Blood Red), gryf i główka podobne do Ironbirda. Korpus olchowy, szyjka klonowa, podstrunnica palisandrowa ze znacznikami pozycji w postaci perłowych rombów (wersja NJ) lub kropek (wersja Platinum). Wyposażony w dwa przetworniki typu humbucking: BCR 6 Series. Wersja Platinum z mostkiem typu Non Locking Tremolo i chromowane części, oraz wersja NJ Series z mostkiem Floyd Rose Tremolo i oksydowanymi na czarno częściami metalowymi.

Gitara B. C. Rich Ironbird (Stalowy ptak) przedmiot pożądania wielu dead, speed i innych hard metalowców. Korpus, w kształcie przypominającym czarną błyskawicę jak wszystkie w tej serii wykonany z drewna olchowego, pokryty czarnym lakierem. Główka asymetryczna, 6 kluczy typu Diecast po lewej stronie główki. Podobnie jak w modelu Virgin, robione są dwie wersje z podobnym wyposażeniem, tu jednak dodano jeszcze jeden potencjometr mocy dźwięku.

Model młodzieżowy B. C. Rich Supreme Jr. V posiada korpus olchowy w kształcie litery V obciągnięty białym bindingiem. Na gryfie klonowym z palisandrową podstrunnicą nabito 24 progi. Głowka ukośna, odchylona odwrotnie niż w modelu Ironbird z sześcioma kluczami typy Diecast po prawej stronie. Dwa przetworniki typu humbucker BCR 6 Series, po jednym potencjometrze barwy i mocy. Różnice pomiędzy modelami: Platinum (mostek typu Stop Teilpiece i chromowane części metalowe) i NJ Series (mostek Floyd Rose i oksydowana czerń metalowych części).